Şirket Logosu


Bozcaada Tur Rehberi
Bozcaada Tur Rehberi

Ege’nin kuzeyinde, Türkiye’nin köyü olmayan tek ilçesini Bozcaada tur rehberi eşliğinde bölgeye hakim olarak gezeceksiniz. Ege Denizi’nin kuzeyinde, Türkiye’nin üçüncü büyük adası olan Bozcaada, Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alıyor. Makilik alanların sıkça görüldüğü ada, Akdeniz ikliminin hakim olduğu ancak rüzgarın da sert olduğu bir ada olarak karşımıza çıkıyor. Temin edeceğimiz Bozcaada gezi rehberi ile adanın büyülü atmosferini keşfedecek, doğayı ve tarihi bir arada yaşayacaksınız. Bozcaada rehber geziniz esnasında gördüklerinize anlam katacak, adayı daha bilinçli bir şekilde yaşamanızı sağlayacak. 

Bitki örtüsünün ve ikliminin etkisiyle muhteşem üzümlerin yer aldığı adada, Bozcaada tur rehberi ile birlikte Bozcaada bağlarını doyasıya izleyeceksiniz. Yüzyıllar boyu Türkler ile Rumların bir arada yaşadığı huzur ve sakinliğin hakim olduğu adaya geldiğinizde geçmişin tüm yaşanmışlıklarını hissedeceksiniz. Tarihin ve doğanın, maviyle yeşilin birarada olduğu, muhteşem gün batımlarının yaşandığı adada Bozcaada tur rehberi sizleri adanın tüm güzellikleriyle buluşturacak.

Marmara’ya, Ege’ye ve İç Anadolu’ya yakınlığı sebebiyle her bölgeden insanı kendine çeken Bozcaada, özellikle İstanbul’dan ve Bursa’dan ufak tatil kaçamakları için gelenlerin gözdesi olmuş durumda. Sizler de işletmemiz bünyesinden temin edeceğiniz Bozcaada tur rehberi ile adanın tüm güzelliklerini bilinçli olarak yaşayabileceksiniz.

Uzman rehberlerimiz sizlere Yunan Mitolojisinde Tenedos adını kullanan adanın, stratejik konumundan dolayı çağlar boyunca birçok kez istilaya uğramış ve el değiştirmiş olduğunu anlatırken, adanın tarihinin M.Ö. 3000 yıllarına dayandığını öğreneceksiniz. Pelasgların ilk sahibi olduğu adada daha sonra Fenikeliler, Atinalılar, Yunanlılar, Persler, Büyük İskender, Bizanslar, Cenevizler, Venedikler ve Osmanlılar adaya hakimiyet kurmuş. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesinden sonra Bozcaada, Türkler için önem kazanmış. Tüm bunları ve daha fazlasını dinlemek ve öğrenmek için gezilerinize işletmemiz bünyesinden Bozcaada tur rehberi temin edebilirsiniz.

Hayatınızda seyredebileceğiniz en büyüleyici günbatımları adanın batı ucunda bekliyor sizi. Bozcaada ya geldiğinizde Bozcaada gezi rehberi sizleri Polente de gün batımının mükemmelliğine şahit edecektir. Güne son noktayı koymak için Rüzgar Güllerinin bulunduğu bölgeye giderek, piknik sepetleri ve şezlonglarıyla ya da şaraplarıyla muhteşem manzara karşısında yerini alanlardan olmak isterseniz Bozcaada sizleri bekliyor. Bozcaada rehberi sizleri en unutulmaz anlarınızı yaşatmak için yanınızda olacak.

Bakir koyları, masmavi denizi, tertemiz kumsallarıyla ziyaretçilerini bekleyen Bozcaada’nın soğuk sularında yüzmek isterseniz, uzman Bozcaada rehberi eşliğinde en güzel koylara gidebilirsiniz. İncecik, pırıl pırıl kumuyla sizleri kendisine çeken Ayazma Plajı’nda ya da sakinliğiyle bilinen Sulubahçe Koyu’nda yüzebilir, Habbele’nin turkuaz denizinde serinleyebilirsiniz. Bozcaada tur rehberi Kuzey Ege’nin eşsiz güzelliklerini sizlere yaşatmak için geziniz boyunca sizleri yalnız bırakmayacak. 

Ada merkezinin nostaljik sokaklarında yapacağınız yürüyüşler ile hem şirin sokaklara ve evlere göz gezdirecek, hem de alışverişinizi yapabileceksiniz. Rum Mahallesi’nin dar ve düzenli sokaklarındaki gezintiniz sırasında Bozcaada tur rehberi sizlere tarihi anlatacak, yemek için vereceğiniz molada en lezzetli ada yemeklerini tatmanız için yardımcı olacaktır. Kıvrımlı sokakları ve ahşap, cumbalı evleri ile kendisini belli eden Türk Mahallesi’nde vereceğiniz molada bir Türk kahvesi molası verip, güzellikleri doyasıya yaşayacaksınız. Her sokakta farklı bir ayrıntıyı yakalayacağınız gezi, özellikle fotoğrafseverler için muhteşem bir fırsat.

Feribotla adaya yaklaşırken ilk dikkatinizi çekecek olan adanın heybetli kalesini gezerken, Bozcaada tur rehberi size küçük bir kasaba havasındaki merkezin neden bu kadar büyük bir kalesinin olduğunu açıklayacak. Adanın kuzeydoğu ucuna, kayalıklar üzerine inşa edilmiş kale, günümüzde festival zamanlarında verilen konserlerle daha da hareketleniyor. eğer Bozcaada turunuzu festival zamanlarına denk getirirseniz, Bozcaada rehberi sizleri farklı etkinliklerle de buluşturacaktır. Turlarınızı ayarlarken rehberlerimizden alacağınız ayrıntıları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Şarapçılık geleneğinin çok eski yıllara dayandığı adanın şarap fabrikalarında dolaşırken yapımla ilgili bilgileri alabilecek, tadım yapabileceksiniz. İşletmemizden talep ettiğiniz Bozcaada rehber sizlere ufuklara doğru uzanan bağlarda yetişen enfes üzümlerden bahsedecek, eşsiz üzümlerden elde edilen şarapların yapılışını yerinde görme imkanı sunacaktır.  

Devasa asırlık çınar ağaçlarının oluşturduğu gölgelik alanı ve sürekli akan çeşmesi ile piknik yapanların tercih ettiği yerlerden biri olan Ayazma’da deniz manzarasına karşı soluklanacak, adanın en dikkat çekici yapılarından Ayazma Manastırı’nı gezip dilek mağarasında hayallerinizi gerçekleştirmek için bir adım atacaksınız. Tüm bunları keyfince yaşayıp, tatilinizi unutulmaz kılmak isterseniz işletmemizden uzman, deneyimli ve bilgili Bozcaada tur rehberi temin edebilir, Bozcaada rehber taleplerinizi karşılayabilirsiniz.

 
Bozcaada Tur Rehberi başlıklı konumuz: 2017-08-07 Tarihinde Güncellenmiştir.

Konuya Resim Eklenmemiş.

Duyurular / Haberler

  Çanaklale İngilizce Rehber

  Çanakkale ingilizce rehber ihtiyacı olanlara çanakkale tur rehberi olarak ingilizce bilen bayan rehber ve ingilizce bilen erkek rehber kiralama hizmeti ile yabancı dil yapılacak olan şehitlik turlarınızda slzlere hlzmet vermekteyiz. İngilizce bilen rehberler ile Çanaklale

  Çanakkale Özel Rehber

  Çanakkale özel rehber kiralama hizmetimiz ile özel aracınıza yanınızda sizinle birlikte Çanakkale şehitliklerini profesyonel şekilde anlatarak sizi gezdirecek rehberlerimiz ile tarihi alanı tüm detaylarıyla öğrenebileceksiniz. Bayan özel rehber ve erke

  2019 şehitlik turu fiyatları

  2019 şehitlik turu fiyatları 2018 yılına göre çok fazla artış göstermemektedir. 2018 yılında 60 tl olan kişi başı şehitlik tur fiyatı, 2019 şehitlik turu fiyatı olarak 80 tl olaral belirlenmiştir. Şehitlik turu ücreti kişi başıdır. Kendi araçlarımı
Tümü