Şirket Logosu


Şehitlik Tur Rehberi
Şehitlik Tur Rehberi

Çanakkale Şehitlik tur rehberlerimiz ile Şehitlik gezilerinizde tarihi yakından öğreneceksiniz. Rehberlerimizden alacağınız detaylı bilgilerle yapacağınız Şehitlik turlarınızda tarihin derinliklerine ineceksiniz. Gelibolu Tarihi Yarımadası’nda gerçekleştireceğiniz turlarla Çanakkale Savaşları’na bir kez daha şahitlik edeceksiniz. Şehitlik tur rehberlerimiz eşliğinde yapacağınız tarihi yarımada geziniz sizleri tarihin derinliklerine yolculuğa çıkaracak. Donanımlı Çanakkale Şehitlik Tur Rehberi anlatımıyla yaptığınız Çanakkale İskelesi’nden başlayarak tüm tarihi yarımadayı gezdikten sonra yine iskelede biten turlarda, yazılan destana şahit olacaksınız.

Feribot iskelesinden başlayan yolculuğunuz, tarihi yarımadaya geçmek üzere bindiğiniz gemide Çanakkale Boğazı’nın eşsiz güzelliğini izleyerek başlıyor. Gemiden iner inmez Eceabat ya da Kilitbahir’de profesyonel Şehitlik Tur Rehberi aracılığıyla tarihin izlerini sürmeye başlıyorsunuz. Fatih Sultan Mehmet’in kuşatma sırasında papalık donanmasının yardımına engel olmak amacıyla yaptırdığı Kilitbahir Kalesi, gezinizin ilk duraklarından olacak.

Çanakkale Deniz Savaşları esnasında 14 kısa menzilli top ve 2 uçaksavar topa sahip, toplam 16 top ile Çanakkale Deniz Savaşları sırasında kullanılan tabyanın bulunduğu Namazgah Tabyası’nı ziyaret ederken, Çanakkale Şehitlik tur rehberi sizleri bilgilendirmeye devam ediyor. Deniz Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmamanızı öneririz.

Deniz Savaşları kahramanı Seyit Onbaşı’nın 270 kiloluk top mermisiyle Ocean Gemisini vurarak destanlaştığı Rumeli Mecidiye Tabyası’nı ziyaret ederken, Seyit Onbaşı Heykeli’nin önünde Çanakkale Şehitlik rehberi anlatacağı hikayelerle izlere duygusal anlar yaşatacak.

Yarbay Mustafa Kemal’in karargah olarak kullandığı ve şimdilerde Atatürk Evi olarak müze haline getirilen Bigalı Köyü’ndeki evi gezerken duvarlarındaki yaşanmışlığı hissedeceksiniz. Deniz Savaşları’nın sona ermesinin ardından ordumuzun Kara Savaşları’na hazırlık yaptığı Anafartalar Ovası’nda Çanakkale Şehitlik Rehberi tarafından yapılan anlatımlarla tarihi bir kez daha yaşayacaksınız.

Büyük Anafarta Köyü’ne geldiğinizde Çanakkale tur rehberi aracılığıyla temin ettiğiniz rehberlerinizden buradaki şehitlikler hakkında bilgiler alıyor, sonrasında Anzak Koyu ve Tören Alanı’na hareket ediyorsunuz. Görkemli Mehmetçiğe Saygı Anıtı’nın önünde Çanakkale Şehitlik tur rehberi aktaracağı bilgilerle gördüklerinize anlam katacak.

Kanlı Sırt’tan Kırmızı Sırt‘a doğru ilerlerken rehberimiz ile birlikte savaş döneminden kalma orjinal siperler ile tünelleri inceleyecek, yoğun çatışmaların yaşandığı ve siperlerin arası 8 m olarak bilinen Bomba Sırtı’nda kahraman Mehmetçiğin izlerini süreceksiniz. 57. Alay Şehitliği’ne Şehitlik tur rehberi anlatımı eşliğinde ziyaret gerçekleştirirken destanlaşan hikayeleri dinleyeceksiniz.

Siperler arasından Conkbayırı bölgesine geçtiğinizde, Mustafa Kemal Atatürk’ün 25 Nisan 1915 tarihinde Kara Muharebeleri’ni başlattığı 261 rakımlı tepede soluklanıyorsunuz. Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı ziyaret ederek bilgilendiriliyorsunuz. Anafartalar Savaşları’nın geçtiği Anafartalar Ovası’na, Tuzla Gölü ve Suvla Koyu’na Çanakkale Boğazı’nın eşsiz güzelliğini ekleyerek göz gezdirirken, Çanakkale Şehitlik Tur Rehberi sizleri bilgilendirmeye devam ediyor.

Şehitler Abidesi’ne ulaştığınızda milli, manevi duygularınıza hakim olamayacak, Çanakkale tur rehberi anlatımıyla destansı savaşa şahitlik edeceksiniz. Şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu sembolik mezarlar arasında belki de dedelerinizi arayacak, Meçhul Asker Kabri’ne ve Yaralı Asker Anıtı’na geldiğinizde gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

Morto Koyu’nda ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçerek Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıp, buradan tarihi Gelibolu Yarımadası’nın en uç bölgesi olan bölgeye geldiğinizde Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında Şehitlik tur rehberi sizleri doğru ve güvenilir aktarımlarla bilgilendirmeye devam edecek.

Alçıtepe Köyü, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Soğanlıdere Sargı Yeri Şehitliği ve Havuzlar Şehitliği’nde rehberlerimizden alacağınız bilgiler eşliğinde yola devam edeceksiniz. Feribot yolculuğuyla geldiğiniz yoldan Anadolu topraklarına geri ulaşmanızla birlikte Çanakkale Şehitlik Turu sonlanıyor.

Çanakkale Şehitlik Turu için tarihi yarımadaya geldiğinizde zamanınızı bol tutup, tüm şehitlikleri ve yazımıza sığdıramadığımız gezilecek-görülecek diğer yerleri de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Tarihe hak ettiği değeri vermeniz dileğiyle.

 
Şehitlik Tur Rehberi başlıklı konumuz: 2017-07-19 Tarihinde Güncellenmiştir.

Şehitlik Tur Rehberi Şehitlik Tur Rehberi Şehitlik Tur Rehberi Şehitlik Tur Rehberi

Duyurular / Haberler

  Çanaklale İngilizce Rehber

  Çanakkale ingilizce rehber ihtiyacı olanlara çanakkale tur rehberi olarak ingilizce bilen bayan rehber ve ingilizce bilen erkek rehber kiralama hizmeti ile yabancı dil yapılacak olan şehitlik turlarınızda slzlere hlzmet vermekteyiz. İngilizce bilen rehberler ile Çanaklale

  Çanakkale Özel Rehber

  Çanakkale özel rehber kiralama hizmetimiz ile özel aracınıza yanınızda sizinle birlikte Çanakkale şehitliklerini profesyonel şekilde anlatarak sizi gezdirecek rehberlerimiz ile tarihi alanı tüm detaylarıyla öğrenebileceksiniz. Bayan özel rehber ve erke

  2019 şehitlik turu fiyatları

  2019 şehitlik turu fiyatları 2018 yılına göre çok fazla artış göstermemektedir. 2018 yılında 60 tl olan kişi başı şehitlik tur fiyatı, 2019 şehitlik turu fiyatı olarak 80 tl olaral belirlenmiştir. Şehitlik turu ücreti kişi başıdır. Kendi araçlarımı
Tümü